Fantastik Beasts & Where to Find Them (2016) – Fantastik Canavarlar

Fantastik Canavarlar ve Onları Nasıl Bulursunuz, Harry Potter evreninde, 1920’lerin Amerikasında geçen yeni bir serinin ilk filmi.

Bu filmi gecenin sabahı beklemesi gibi bekledim. Filmin sonundan da memnun ayrıldım. Ama o ilk yarı neydi öyle Allah aşkına?

Mizah yönünü Mr. Bean’in sakarlıklarından alan bir anlayış. Filmdeki bir çok  olayın gerçekleşmesinin sebebi şu: Çünkü o bavulun kilidi bozuk! Bavul bozuk olduğu için yaratıklar kaçıyor ve o lanet olasıca yaramaz, para çalan yaratığı yakalayamıyor bizim kahramanımız. Hatta tanık bırakarak kendini/büyücülüğünü açığa çıkartıyor. Hem de hiç olmaması gereken bir zamanda.

Filmin ilk yarısında kahramanların amaçları, motivasyonlarını anlıyamıyorsunuz.
Filmin adı “Fantastik Canavarlar ve onları nasıl elinizden kaçırırsınız” olmalı. Yok Harry Potter’a gönderme yapıyormuş, yok Hogwarts’tan bahsediyormuş. Geçiniz efendim, geçiniz. Filmler kendilerini böyle şeylere dayandırmamalı.

Ama ikincinci yarıda nihayet film sarmaya başlıyor. Çünkü -evet- bu evren birçok olasılığı da beraberinde getiriren Harry Potter evreni! Baskı altına alınan büyücülerin sonunun da nasıl olduğunu öğreniyoruz. Dark Side!

Oyuncular, karakterler sempatik. Colin Farrel çok iyi iş çıkarmış. Görsel efektler, müzikler, atmosfer de muazzam.

Sonuç olarak beklentimin karşılığını vermeyen “aslında” güzel bir film. Sorun benim beklentimde mi, yoksa filmde mi bilemedim.

İyi seyirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s