Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri 1

Olağanüstü Maceraların eleştirileri tamamlandı ama seri tamamlanmamıştı. Bu kez merceklerimizi Devrim Kunter’in çizdiği, hikayeleri ise farklı yazarlara ait olan Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri çizgi romanına çeviriyoruz.

Esrarengiz Hikayelerin ilk cildinde çizimler her ne kadar aynı çizer tarafından kaleme alınsa da çizim tarzının her hikayede farklılaştığı göze çarpıyor.

Kitabın sonundaki Seyfettin Efendi ve Esrardaşları başlıklı galeri de değişik çizerlerin Seyfettin Efendi ve arkadaşlarına ilişkin yorumlarını içerdiğinden son derece güzel olmuş. Kapak ve iç kapaklar da oldukça estetik olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Tıpkı Holmes’un kısa hikayelerini de çok sevdiğim gibi Seyfettin Efendi’nin bu serisi oldukça hoşuma gitti. Bu seri gelişmeye müsait. Yine de bir arayış içerisinde olduğunu söyleyebilirim.

Kitap hakkındaki tek olumsuz eleştirim bazı öykülerde daha hikayenin başında suçluyu çok rahat bir şekilde tahmin edebiliyor olmamız.

Sonuç olarak gelişmeye son derece açık. konsept olarak başarılı bir çizgi roman olan Esrarengiz Hikayeler takip edilmeye değer bir seri.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s