Logan

Çizgi roman uyarlamalarını, süper kahramanları sevseniz de sevmeseniz de bu filmi seveceksiniz. Bazı filmler ödül için yapılır. Bazı filmler piyasa için yapılır. Logan ikisinin arasında bir yerde.

Logan başrollerini Hugh Jackman ve Patrick Stewart’in paylaştığı son X Men filmi.

İnişli çıkışlı bu serinin  önceki filmlerinin aksine fantastik-aksiyon filminden ziyade bir drama ve gerilim filmini andırıyor. Temposu, hareketli ve yavaş sahneleri, duygu ve aksiyon dengesi son derece güzel ayarlanmış.

Sinopsisin klişe olmasına rağmen senaryo ve yönetmenlik açısından oldukça güzel iş çıkarılmış.

Sinopsis kısmına klişe dedim. Sebebine siz karar verin: Hayatta amacını kaybetmiş bir adam kendisine verilen son bir işten dolayı cebren yeni bir ilişkiye başlamak zorunda kalır. Hem de hiç istemeyeceği türden bir ilişki; Usta çırak ilişkisi hatta baba kız ilişkisi gibi.

Elbette bu bir mutant filmi olduğundan, Logan’ın bakmak zorunda olduğu kişi de sıradan bir çocuk değildir. Her yönüyle ona benzeyen son derece vahşi ve kontrol edilmesi güç bir mutanttır. Kötü başlayan ilişki zamanında bir bağlılığa dönüşür.

Buraya kadar bahsetmiş olduğum film tanıtımı o kadar. Kesinlikle spoiler değil. Ancak filmin sonunu tahmin etmekte zorluk çekmeyeceksiniz. Ne de olsa Hugh Jackman’nın oynadığı son X Men filmi.

Aslında Fox elinde çok da iyi kullanamadı bu seriyi. Çizgi romanlar da eskisi gibi tat vermiyor. Nerede o Jim Lee’nin, Chris Clermont’un şaheserleri? Bir de filmin içerisinde X Men çizgi romanlarını kötülemişler. Peh, biz bu işi beceremedik desenize.

Fox seriyi bir kere sıfırladı. Bundan sonraki filminde ise işi yüzüne gözüne bulaştırdı. Zannedersem yeni bir sıfırlama geliyor hatta film haklarını Marvel’a kaptırırsa ne güzel olur. Tabii böyle bir şey olmayacağı kesin gibi.

Deadpool’un  başarısından sonra Logan’da başarılı olacağından seri devam edecek. X Men filmleri sürecek ve biz de burada olacağız.

Logan filmine puan verebilecek olsaydım on üzerinden rahatça sekiz buçuk verirdim.

Bu incelemeyi oldukça geç yaptım buna rağmen hala izlemediyseniz şu an vizyondaki en değerli film. Buyrun izleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s