Thor: Ragnarok (2017)

Bildiğiniz gibi Avengers üyeleri kendi aralarında kavgaya tutuşmuşlardı. Bundan önce, Ultron çağından sonra Thor Sonsuzluk Taşları hakkında cevaplar ve daha fazla bilgi aramak için Dünya’yı terk etmişti. Bu hikayede belki sonsuzluk taşlarının yerini bulamayacak ama onun yerine Ragnarok’un kehanetinin Marvel sinematik evrenindeki Asgard’ı nasıl etkileyeceğini izleyeceksiniz. Hem de oldukça mizahi bir boyutta!

Thor: Ragnarok, Thor, Surtur, Odin, Hela, Loki, Vakrie’ler ve İnanılmaz Hulk’la birlikte İndiana Jones ve Galaksinin Koruyucuları tadında eğlenceli bir maceraya filmi. Fazlaca düşünmeye gerek yok ama beynimizi de tamamen çevrimdışı yapmamızı da bizden bekleyen yok. Son derece eğlenceli diyaloglar ve aksiyon sahneleriyle bir o gezegende bir bu gezegende eğlenceli dolu bir seyahat. İşte o kadar.

Film hakkında eleştirilecek çok şey var. Eleştireceğimiz açı Marvel sinema evreninin son zamanlarda kendini fazla ciddiye almamasından ileri geliyor. Ama eleştirmek de istemiyorum bir yandan. Bu bilinçli bir tercih. Sadece beğenmediğim bir noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Filmin kötü kadını Hela bir anda ortaya çıkıyor o kadar. Bir geçit açılıyor, bir de bakmışız ki kötü Müzeyyen gibi karşımızda!

Dediğim gibi: Bu bilinçli bir tercih. Marvel epik film yapamıyor. Kahramanları ne kadar havalı olsa da son derece klişe. Bunun yerine onlarla bir durum komedisi yapmak istiyorlar. Bu formül Galaksinin Koruyucularında tuttu. Thor’da niye tutmasın ki?

Yönetmen Taika Waititi iyi. Görmek istediğini filme yansıtmış. Chris Hesworth çok çok iyi. Loki biraz formsuzdu. Olsun biz onu seviyoruz.

Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Çıktıktan sonra da öyle yürüyüp gideceksiniz. Görüşmek üzere.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s